Loading...
آمار
  • تعداد کالا: 31
  • بازدید امروز: 160
  • بازدید دیروز: 80
  • بازدید کل: 71699

چگونه جذاب لباس بپوشیم؟

|
چگونه جذاب لباس بپوشیم؟

لباس شما حرفهای زیادی با ناخودآگاه طرف می زند. یعنی به طور غیرمستقیم بر قضاوت اولیه دیگران از شما موثر است. و یکی از عوامل موثر در کیفیت روابط عاطفی و کاری است! پس باید بدانیم که چطور جذاب لباس بپوشیم.

جا دارد که نکته جالبی درباره اثر هاله ای با شما مطرح کنم. فرض کنید که شما در یک سمینار شرکت کرده اید، سخنران با ظاهر آراسته و لباس مرتب وارد می شود. چون شما از ظاهر او خوشتان آمده است، قضاوت اولیه خوبی راجع به او دارید. با خود می گویید به احتمال قوی سواد و بیان خوبی خواهد داشت.

اما فرض کنید که فردی با لباسهای ژولیده و کثیف در جایگاه سخنران قرار گیرد. اولین برداشت شما این خواهد بود که اشتباهی کردید که به این سخنرانی آمده اید! در حقیقت حواس شما تا پایان سمینار به لباسهای او خواهد بود تا صحبت های او. سواد و فن بیان او را هم جالب تصور نخواهید کرد.

پس لباس مرتب پیش قضاوت خوب و لباس نامرتب یا نامناسب، پیش قضاوت بد را در پی دارد! رعایت نکات زیر در پوشش ضروری است:

۱- برای هر جا لباس مناسب آنجا را بپوشید


مثلا فرض کنید که شما در یک مجلس رسمی که همه افراد با کت و شلوار و کفش مجلسی شرکت کرده اند، شما با یک تیپ کاملا اسپرت و کفش کتانی ظاهر شده اید. چه حسی به شما دست می دهد؟

یا در یک مهمانی جشن تولد، همه لباس اسپرت پوشیده اند، اما ظاهر شما کاملا مجلسی است. پس خیلی مهم است که اول مخاطب و محیطی که می خواهیم به آن وارد شویم را بشناسیم. سپس با توجه به آن محیط، لباس متناسب با آن را انتخاب کنیم.

۲- لباس به تن ما بنشیند


نیاز نیست که لباس ما گران قیمت یا به اصطلاح برند باشد. لباس اول باید به تن ما بنشیند و به ما بیاید تا ما در آن جذاب و دیدنی شویم. لباس گران قیمتی که برای ما تنگ یا گشاد باشد، از جذابیت ما می کاهد. در مرحله بعد جنس و کیفیت لباس باید قابل قبول و مرغوب باشد. اما نیاز به ولخرجی نیست. با توجه به بودجه خود لباس بخرید.

۳- هماهنگی رنگ لباسها


تا حد امکان سعی کنید که رنگ کت، پیراهن و شلوار شما با هم هماهنگی داشته باشد. برای این کار می توانید از دایره نیوتن استفاده کنید. رنگ هایی که هم خانواده هستند یا با هم تضاد دارند، ترکیب رنگی خوبی را می سازند. این هماهنگی چشم نواز بوده و شما را در جمع دیدنی خواهد کرد.

مثلا یک پیراهن صورتی با کت و شلوار خاکستری هماهنگی خوبی دارد. اما مثلا یک پیراهن سبز روشن به احتمال قوی با یک کت قهوه ای خیلی چشم نواز نخواهد بود.

پس در هماهنگ کردن (ست کردن) رنگ لباسهایتان هم دقت و سلیقه کافی را خرج کنید تا دیدنی و جذاب شوید. این توصیه را از یاد نبرید:

یک لباس ارزان قیمت و خوش پوش خیلی بهتر از یک لباس گران،اما بدفرم در تن شما جلوه می کند.

۴- کمک از یک دوست خوش سلیقه


اگر احساس سردرگمی در انتخاب لباس می کنید، می توانید هنگام خرید یا ست کردن لباسها از یکی از نزدیکان یا دوستان خوش سلیقه تان کمک بگیرید. همچنین دوست شما می تواند از زوایای مختلف لباس شما را نگاه کند و راجع به آن نظر بدهد.

قطعا نظرات او می تواند برای شما راهگشا باشد. اما همیشه لباسی را انتخاب کنید که خودتان از آن رضایت داشته باشید و احساس راحتی در آن کنید.

۵- چه نکاتی را رعایت کنیم تا لباس ما جذاب باشد:


۵-۱- اگر پیراهن می پوشید، آستین آن به حدی بلند باشد که انتهای آستین آن مچ شما را بپوشاند.

۵-۲- اگر لباس آستین کوتاه یا تی شرت می پوشید، توصیه می شود که بلندی آن به حدی باشد، که روی باسن شما قرار گیرد.

۵-۳- در مورد شلوار، انتهای پاچه های شلوار حتما روی کفش شما را بپوشاند.

۵-۴- همچنین انتهای آستین پیراهن باید مچ شما را بپوشاند.

۶- انتخاب رنگ های روشن یا رنگ های تیره:


در مورد انتخاب رنگ لباس باید نکته مهم زیر را در نظر بگیرید. رنگ های روشن شما را برجسته می کنند و شما بیشتر دیده می شوید. اما رنگ های تیره مثل مشکی و قهوه ای شما را محوتر و مخفی تر نمایش می دهند. یا به عبارتی کمتر دیده می شوید.

مثلا اگر بالاتنه خوش فرمی دارید. و دوست دارید این موضوع در برخورد اول به چشم بیاید، پیراهنی با رنگ روشن انتخاب کنید. حال اگر شلواری تیره بپوشید، پاهای شما کمتر جلب توجه می کنند.

۷- انتخاب رنگ متناسب با شما موجب جذابیت لباس شما می شود


در هنگام انتخاب رنگ دقت کنید که رنگ لباس به خود شما بیاید. تا جذاب تر دیده شوید. ارزیابی کنید که چه رنگی بیشتر به شما می آید. مثلا رنگی را انتخاب نکنید که شما را ترسو و رنگ پریده جلوه دهد! حتماً از اطرافیان و نزدیکان کمک بگیرید.

مثلا ممکن است شما پوست تیره یا به اصطلاح سبزه داشته باشید، و لباس با رنگ روشن واقعاً به شما بیاید. رنگ های گرم مثل زرد، نارنجی و قرمز بیشتر با شما هماهنگ است و یا رنگ های سرد مثل آبی، صورتی کم رنگ و یا سبز روشن.

پیشنهاد اکید می کنیم که رنگ شلوار، کمربند، جوراب و کفش یکسان یا خیلی به هم نزدیک باشد.

۸- کنار گذاشتن لباسهای قدیمی


لباسهای خیلی قدیمی و کهنه را بهتر است کنار بگذارید. شاید از لباس قدیمی تان، خاطرات زیادی داشته باشید. اما این لباس اثر منفی روی مخاطب شما دارد. پس لباسهای کهنه و از مد افتاده را نپوشید. لباس های جدید و مد روز، شما را جذاب تر و دیدنی تر خواهند کرد.

۹- خشکشویی لباسها


پس از مدتی استفاده از لباسها، آنها را به خشکشویی بدهید تا خط اتو و جلوه اولیه را باز یابند.

0
نظرات
    ارسال نظر
    برگشت به بالا